Гори Скопска Црна Гора

Loading...

Денеска избувна пожар помеѓу Брњанци и Страчинци на планината Скопска Црна Гора. Екипите на ДЗС се на терен и го гаснат пожарот со канадери, пренесува 24 Инфо.


Од МВР сеуште нема официјална информација за пожарот.

loading...