Готови за 90 секунди: Рецепт за сочни лепчиња без пченично брашно

Loading...

Потребни состојки:
1 јајце
1 лажица растопен путер или масло
3 лажици бадемово брашно
1/2 лажичка прашок за печиво
прстофат сол
Начин на подготовка:
1. Измешајте ги сите состојки во еден сад и мешајте додека не добиете смеса без грутки, потоа ставете ги во подмачкани чинии погодни за микробранова печка.
2. Печете ги 90 секунди, а потоа откако малку ќе се изладат, преполовете ги лепчињата. По желба, можете да ги премачкате со путер и да ги пржете во загреана тава или да ги загреете на тостер.

loading...
Loading...