Гоца Тржан кажа дали има нешто пластично на нејзе и дека сака да остари како убава госпоѓа

Гоца Тржан секогаш е искрена пред камерите, а и кога се исклучени и останува сама, па и дома не се однесува поинаку. Таа е горда на својата наследничка Лена, а во медиумите проговори за тоа колку е тешко во денешно време да се биде мајка на тинејџерка.

„Многу ѝ го свртувам вниманието, бидејќи мислам дека тоа е исклучително важно. Многу светски компании се занимаваат со дотерување на децата за одредени работи, од „Дизни“ до разни реклами.
Ако се погледне сè, јасно е, децата се обликуваат, од тип на сек суалните преференции да имаат, до тоа што ќе јадат и купуваат.

Кога велам дотерување, не мислам само во сек суална смисла, туку и на идните потрошувачи. Ова општество се сведе на само колку сте потрошиле, колку си заработил, сѐ е материјално, тоа е комично“, смета пејачката.

Гоца Тржан кажа дали има нешто пластично на нејзе и дека сака да остари како убава госпоѓа


„Проверувам со кого е во контакт. Сега има шеснаесет години и гледам дека се допишува со врсниците кои ги познава.

Неколку пати имала чудни упади, од некои чудни луѓе, па ми покажа, а ние го пријавивме профилот.
Не во смисла дека некој ѝ праќал некои грди пораки, едноставно од начинот на пишување гледам дека не е детско пишување, морничаво е“, откри Гоца Тржан, која смета дека родителите не посветуваат доволно време за да ги контролираат своите деца на социјалните мрежи и дека тоа може да заврши фатално.

„Веднаш го пријавив профилот и толку, полицијата нема време да се занимава, ниту беше толку страшно, но родителите мораат да внимаваат.
Децата се навистина чувствителни, бараат внимание, а многу помалку добиваат од родителите кои се преокупирани со заработка, плаќање на сѐ што треба да се плати.

Од друга страна и самите често се „заглавуваат“ на социјалните мрежи и пред телевизор. Децата плачат за внимание и било кој кој им посветува малку внимание на социјалните мрежи, дека може да заврши фатално“, вели Гоца, чиј поранешен сопруг и татко на Лена, Иван Маринковиќ, учествува во актуелната сезона на Задруга, но во нивниот дом не го гледаат тоа шоу, а нејзината ќерка не ни знае дека татко ѝ ја спомнува во истата емисија.
Гоца истакна дека и таа сака да се средува и дека по толку години таа желба не исчезнала, туку дека има стилист, бидејќи не сака да купува работи кои на крајот ќе ги фрли или ќе ги даде на некој:

„Кога јас облакам кошула, мене ми е како фустан, а на Брена би и била како кошула, јас сум сепак ниска жена. Сакам да си играм со модата, на крајот на краиштата јас сум жена, тоа е некако во мојата природа.

Имам стилист кој ми носи гардероба, затоа што ми е поевтино да ја платам таму отколку сама да ја купам, ова е прескапо за едно носење, непотребно.
Внимавам на трошењето, а во спротивно, се трудам да бидам што поекономична кога станува збор за гардероба затоа што имам потрошено толку многу во животот и на крајот сето тоа го дадов или го фрлив. Во нашата работа тоа е неисплатливо“.

Кога станува збор за естетските корекции и пластичните операции, пејачката признава дека досега не била поддржувач на ваков тип на разубавување, но има една работа која би сакала да ја промени кај себе.
„Сè уште не сум опериранa, па тоа не е тајна, добар лекар против стареење, кој не ви ги наплатува сите пари и кој прави сè умерено, за да изгледа пристојно, е океј со мене.

Никогаш не сакав да го сменам мојот личен опис. Сето тоа можеш да го фрлиш во вода, ако немаш внатрешна среќа и не си задоволен со себе, без разлика што си.
Тогаш нема шминка, гардероба, што може да ти помогне. Да сакав да се одлучам за операција ќе направев досега, ако нешто направев ќе беше липосукција на стомак и струк, не на лице,нема потреба.

Денес сѐ е нашминкано, може да се користат одредени производи за негување, но секако не сакам да изгледам како дваесет и петгодишна девојка, тоа им го оставам на девојките во тие години, сакам да изгледам како добро воспитана стара дама“, искрена беше Гоца Тржан.

Пронајдете не на следниве мрежи: