Го мразат од дното на душата: Во овој италијански град се продава тоалет хартија со ликот на Маурицио Сари

Loading...

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, до пред две сезони беше омилен лик кај фановите на Наполи, а сега е најомразена личност за која мислат дека ги предала.
Колку го мразат Сари, наполитанците покажаа и со тоа што на некои места во градот се продава тоалетна хартија со неговиот лик, и испишани погрдни зборови.
Инаку, не е само Сари, во Неапол никого не сакаат освен нивниот тим. Па така, има и тоалети со амблемите на нивните италијански ривали Јувентус, Интер, Милан, Фиорентина, Палермо, но и други, како на шпанските гиганти Реал Мадрид и Барселона.

loading...