Го најде своето бебе како спие на подот од кујната: „Јас сум шокирана, ме обвинуваат дека сум лоша мајка“

Мајка изненадена од лошите коментари под видеото на кое нејзиното бебе спие на подот во кујната
Оваа мајка најпрво беше збунета кога ги доби првите грди коментари за своето бебе што го сними додека спие на подот.

Аманда Риродон е инфлуенсерка која редовно објавува фотографии од своето секојдневие, но и од своето бебенце.
Оваа мама овој пат објави видео на кое ја снимаше својата двомесечна ќерка Сиера како спие на подот во трпезаријата.

Го најде своето бебе како спие на подот од кујната: „Јас сум шокирана, ме обвинуваат дека сум лоша мајка“

Но наместо позитивни реакции, таа беше шокирана од злонамерните коментари на поединци кои ја обвинија дека не внимава на свето бебе и дека го оставила толку долго само што тоа заспало на подот.
Сепак, не беа сите огорчени од прекрасното видео што оваа млада мајка го објави на Инстаграм, и многумина беа на нејзина страна бидејќи знаеја дека нејзиното бебе заспива многу брзо, и тоа во длабок сон, што таа и претходно го има објаснето.

Пронајдете не на следниве мрежи: