ГО ОТСТРАНУВА СИОТ КАТРАН И ТОКСИНИ ОД БЕЛИТЕ ДРОБОВИ

Loading...

За овој еликсир на здравјето за чистење на белите дробови ви требаат:
400 грама лук
1 литар вода
400 грама шеќер (ако сакате поздрава верзија, користете мед или јаворов сируп)
2 лажици куркума
ѓумбир корен со големина на палец
Подготовка:
Додадете шеќер во водата, ставете на оган и оставете да зоврие. Исечете ги главите на лукот на четвртини, исечете го коренот ѓумбир и додадете ги и двете во засладената вода. Кога смесата повторно ќе зоврие, додадете куркума и намалете го огнот на ниско ниво. Оставете ја смесата да се свари додека количината на вода не се намали за половина. Потоа процедете го и истурете во стаклена тегла.
Кога е целосно ладен, ставете го во фрижидер. Земете две лажички од еликсирот наутро на празен стомак и навечер два часа по оброкот.

loading...
Loading...