Го претепале на плажа во Грција бидејќи не сакал да го помести пешкирот!

Грк бил претепан на плажата Ахлада, во близина на Сарти, Ситонија или позната како втор крак, бидејќи не сакал да го помести пешкирот кој го ставил во близина на барот на плажата.
Како што пренесуваат медиумите, на Гркот му било кажано да се тргне бидејќи се работи за приватна плажа и доколку сака да седи да биде на страна, односно да не ги користи лежалките на плажата.
Гркот објави и видео на Фејсбук кое го споделија дел од администраторите на страните за одмор во Грција.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.