„Го фатив мажот со љубовница“: Не можеше да престане да гледа додека тој го правеше ова

На само еден месец пред породување, ме контактираше една жена и рече дека со дечко ми зборува речиси секоја вечер до доцна навечер преку видео повик, а веќе некое време нивните разговори се сведуваат на разговор за секс.

„Го фатив мажот со љубовница“: Не можеше да престане да гледа додека тој го правеше ова

Јас и тој сега треба да купуваме за бебето, но наместо тоа, размислувам да го исфрлам од мојот живот, напиша една девојка на The Sun.

Неверството, вели, многу ја погодило, особено што пред шест години веќе му простила што изневерил. Заедно се десет години и имаат тригодишна ќерка, а таа не знаела за новата афера се додека непозната жена не ја контактирала.

Но потоа тој почна да се правда дека не може да има секс со мене поради бременоста и дека требало некаде да го најде. Таа мислела дека се среќни и тоа ја уништило и сака да му каже да си оди. Тој мисли дека нивната врска не може да го преживее тоа.

Со оглед на тоа што сте толку далеку во бременоста и наскоро ќе дочекате уште едно дете, мора да се чувствувате многу ранливи. Можеби тој не ги гледа видео разговорите како изневерување, но тоа е апсолутно форма на неверство и несомнено би се згрозил ако го направите тоа со други мажи.

Сега треба да одлучите дали мислите дека е можно повторно да се изгради довербата или би биле посреќни да ја прекинете врската. Треба да разговарате со него и да го замолите да биде целосно искрен. Запрашајте се, дали тој навистина сака да направи вашата врска да функционира? Затоа што, за доброто на вашата ќерка и нероденото дете, вреди да се обидете – ѝ одговорила Дејдре.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.