Го чека своето второ дете, а планира да има пет: Овие имиња славната пејачка ги избрала од Библијата

Сека Алексиќ ужива во својата бременост, а неодамна откри дека се чувствува подобро од кога било и сподели планови за големо семејство.
Популарната пејачка веќе го има тригодишен син Јаков. За да стане мајка, таа помина низ трнлив и тежок пат.
Атрактивната 38-годишна пејачка моментално го чека својот втор син. До пораѓајот има уште четири месеци, но името веќе е избрано. Момчето ќе се вика Исак!

 

View this post on Instagram

 

#ljubav ❤️

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

Интересно е што Сека веќе испланирала имиња за други деца, кои планира да ги роди во иднина. Сите се инспирирани од Библијата.
„Аврам, Амон, Сара и Зара“, изјави таа за магазинот Стори.


“Јас би сакал да имам пет деца и работам на тоа. После оваа бременост, посакувам повторно да забременам. Ако Бог ги слушне нашите молитви, ќе имаме повеќе наследници”, рече Сека, која два пати забременува со вештачко оплодување.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.