Го чека своето второ дете, а планира да има пет: Овие имиња славната пејачка ги избрала од Библијата

Loading...

Сека Алексиќ ужива во својата бременост, а неодамна откри дека се чувствува подобро од кога било и сподели планови за големо семејство.
Популарната пејачка веќе го има тригодишен син Јаков. За да стане мајка, таа помина низ трнлив и тежок пат.
Атрактивната 38-годишна пејачка моментално го чека својот втор син. До пораѓајот има уште четири месеци, но името веќе е избрано. Момчето ќе се вика Исак!

 

View this post on Instagram

 

#ljubav ❤️

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

Интересно е што Сека веќе испланирала имиња за други деца, кои планира да ги роди во иднина. Сите се инспирирани од Библијата.
„Аврам, Амон, Сара и Зара“, изјави таа за магазинот Стори.


“Јас би сакал да имам пет деца и работам на тоа. После оваа бременост, посакувам повторно да забременам. Ако Бог ги слушне нашите молитви, ќе имаме повеќе наследници”, рече Сека, која два пати забременува со вештачко оплодување.

loading...