Град Скопје демантира дека пожарникарите се ЛАЖНА ВЕСТ. Кој и произведува лажни вести на ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА и зошто?

Жалиме што професионална редакција, за каква што сметаме дека е редакцијата на ТВ Сител, се занимава со шпекулации, непотврдени информации и невистини.

Од градот Скопје во ниту еден момент не се размислувало за ангажирање на пожарникари во функција на обезбедување на објектите на средните училишта на територија на град Скопје.

Жалиме што мораме вака да реагираме, но, бараме овој демант на целосно лажната вест да биде објавен во целост.

За безбедноста и сигурноста во средните училишта во овој момент надлежна е МВР.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.