Град Скопје: Целосно се реконструира улицата Јустинијан I во Драчево

Град Скопје денес завршува со втора фаза на реконструкција на улицата Јустинијан I во населено место Драчево, општина Кисела Вода и тоа од улица Малешевска до улица Славка Динкова. Минатата недела се заврши првата фаза од мостот на Маркова река до улица Малешевска со што оваа улица е реконструирана во вкупна површина од 7000 м2 и должина од 1000 метри.

Град Скопје: Целосно се реконструира улицата Јустинијан I во Драчево

Во Драчево Град Скопје продолжува со реализација на проектот за целосна реконструкција на улицата Славка Динкова која е поврзана со Јустинијан I, и тоа во вкупна должина од 1.175 метри, а едновремено се врши за прв пат и изградба на атмосферска канализација.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.