Грна Гора го победи КОРОНА ВИРУСОТ

Loading...

Грна Гора го победи КОРОНА ВИРУСОТ

Повеќе од два месеци по избувнувањето на епидемијата или 68 дена по првиот забележан случај на коронавирус, денеска според податоците на црногорскиот Институт за јавно здравје во таа држава веќе нема заразени. Веќе 20 дена по ред нема потврдени нови случаи на зараза во Црна Гора.

Светската статистика сепак води 1 активен случај во Црна Гора. Можеби станува збор за неажурирани податоци.

Вчера биле направени 140 тестови и ниту еден не излегол позитивен.

Најмалку 40 верници се заразиле по служба во црква во Франкфурт

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...