Гром уби момче во Србија

Loading...

Mомче на возраст од 14 години загинало од гром денеска околу 17 часот во селото Шитниче, Сијеница, Србија.

Според непотврдени информации, момчето било погодено од гром додека чувал добиток на пасиштето.

По ударот од гром момчето починало на лице место.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...