ГРОМ ќе има 2 кандидати за пратеници кај Мицковски, не се знае зошто!

Loading...

ГРОМ на Стевчо Јакимовски ќе има двајца кандидати за пратеници на заедничките листи со ВМРО-ДПМНЕ. Од партијата соопштија дека на Централниот одбор одлучиле потпретседателот Љупчо Пренџов да биде дел од листата во првата изборна единица.

Членот на Извршниот Одбор, Билјана Петрушева,, пак, ќе биде кандидат за пратеник во „четворката“.

Не се знае зошто е тоа така. Нема некое посебно оправдување, ако се земат предвид бројките кои Јакимовски ги истваруваше на претходните избори…

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...