Груби: Само со поддршка од албански партии Албанец не може да стане претседател 

Loading...

По вчерашниот Централен совет на ДУИ каде официјално беше потврдена поддршката за Стево Пендаровски како претседателски кандидат Артан Груби изјавил:
“Свесни сме дека не може да победи кандидат Албанец само со поддршка од албанските партии“. Победа може да донесе заеднички кандидат на двете најголеми заедници во земјава“.
Ова според Груби е причината поради која ДУИ не ја поддржала кандидатурата на Блерим Река, зад која застанаа Алијанса за Албанците и БЕСА, пренесува “Фокус“.

 

loading...