Груевски на Сејшели. Кој ја лиферуваше видео бомбата?

Во шокантно видео кое синојка беше објавено на повеќе македонски портали се гледа како Груевски се одмара на Сејшелите во една посебно опуштена атмосфера. И се би било во ред доколку не се знае дека во тоа време тој беше Премиер на РМ и дека во тоа време важеше за „скромен“ лидер на народот. 
Неговиот пиар се трудеше од него да создаде и одржи слика на човек близок на народот кого не го интересираат одмори, богатства, или скапи хотели. Некој снимил поинаква слика на видео. И сега сепак некој почна да лиферува и видео бомби за неговиот „лајфстајл“ во време кога ја имаше во рацете најмоќната функција во Македонија…
Погледнете па само проценете.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.