Груевски: Таљат Џафери е пијандура

Loading...

Груевски му одговори на Таљат Џафери за навредите дека е во психолошка криза затоа што е во опозиција. И тоа на својот фејсбук профил кој се поредовно го користи во последно време. Доколку не го видовте претходниот текст може да го прочитате тука: Џафери го понижува Груевски

Еве го одговорот во целост: Читам Талат изјавил дека сум бил во психолошка криза. Познавајќи го секогаш кога некој ден нема доволно да се дезинфицира, добива апстиненцијална криза и вака се однесува. Не му се лутам. Не е за лутење.

Дали ќе остане ова препукување само на овие зборови останува да видиме.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...