Груевски ќе оди во затвор во Куманово, на 9 ноември?

Loading...

Поранешниот премиер и екс претседател на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски затворската казна од две години ќе треба да ја издржува во затворот во Куманово, и во него да се јави на 9. ноември. Тоа е истиот затвор кој што Груевски го изгради и отвори пред 5 години.
Сепак, се поставува прашањето дали поранешниот Премиер ќе го заштити пратеничкиот иминутет со оглед дека се работи за казна од две години. На ова прашање секако експертите ќе го дадат одоговорите деновиве. 

Следете не на Фејсбук. Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!! За 5Г контроверзата ПРОЧИТАЈТЕТУКА.
loading...