Грција потврди: Прв смртен случај од коронавирус

Loading...

Во Грција рано утрово беше регистрирани првиот смртен случај од коронавирусот, откако почина 66-годишниот маж кој во изминатите денови беше критична состојба, јави дописничката на МИА од Атина.
Лицето беше дел од групата која на 27 февруари се врати од поклоничко патување во Израел и Египет.
Министерството за здравство на Грција соопшти дека 66-годишниот Грк, претходно имал здравствено проблеми, а на 2 март 2019 бил хоспитализиран, а во изминатите шест дена беше префрлен во Одделението за интензивна нега.

Прочитајте на оваа тема и следново:

Директорката заболена од коронавирус уште пред една недела била пријавена од колеги на кои им се заканила со откази!

ПОВЕЌЕ ЗА ВИРУСИТЕ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА!!!

Се за КОРОНА ВИРУСОТ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА

За ВАКЦИНИТЕ на пулс24 ПОВЕЌЕ ТЕКСТОВИ ТУКА!!!

ИНФОГРАФИК ЗА ШИРЕЊЕТО НА КОРОНА ТУКА!!!

loading...