Дали Ава ќе ја замени Колинда за претседател на Хрватска

Loading...

Старлетата Ава Карабатиќ е решена да ја наследи Колинда Грабар Китаровиќ за претседател на Хрватска.Таа се каднидираше и се надева дека ќе ја добие поддршката на граѓаните.
Ава е позната личност од шоу бизнисот во Хрватска. Повремено пее, настапува на модни ревии, а учествуваше и на реално шоу каде имаше „жешки сцени“.
Таа се надева на успех на изборите, а доколку не успеее нејзина следна дестинација е Холивуд.

loading...