Дали би се осмелиле? Ирина Шајк носи тренерки и чизми на начин на кој никогаш не би помислиле

Loading...

Освен неа, еден руски модел исто така ги обожава овие две некомпатибилни парчиња. Џенифер Лопез исто така не се срамеше да ја комбинира својата елегантна чанта со спортски хеланки и да ја однесе во теретана. Сепак, сето ова не значи дека е добра комбинација (на кој било начин), но онаа што Ирина ја прошета по улиците навистина е!


Прекрасен комплет во сив тон и чизми, торба со принтови од зебра и маска од ист дизајн го комплетираше смелиот стајлинг. Ако сакате да се обидете да го копирате овој изглед, важно е да ја имате во предвид нијансата на тоновите – оние кои се по неутрални (како во овој случај) секогаш изгледаат подобро и дефинитивно треба да ја имате предвид текстурата на ткаенината, што во овој случај го диктира изгледот

loading...