Дали Емина им признала на децата дека е повторно заљубена?

Пејачката Емина Јаховиќ ме крие дека е заљубена во човекот кој по разводот со Мустафа Сандал и ја врати насмевката на лицето.
Станува збор за турскиот милијардер Садатин Саран со кого пејачката од неодамна е во врска откако во јуни минатата година се разведе по 10 години брак.


Јавноста инаку ја изненади одговарајќи на прашањето дали нејзините деца знаат за новото момче на нивната мајка.
-Моите деца тоа не го знаат, тие се уште се мали, вели Емина на прашањето дали и било тешко да им признае на синовите дека таа е повторно заљубена по разводот со нивниот татко.