Дали “Окултната Мафија” ќе успее во својот “Нов Светски Поредок”? – втор дел

Loading...

Дали “Окултната Мафија” ќе успее во својот “Нов Светски Поредок”? – втор дел

(предупредуваме дека ова е текст кој не е вообичаен, не следи канонско известување и е контроверзен)

Порационално, научно објаснување е дека една мала древна група на тирани и поробители на човекот, водела монотеистичка измама за поробување на огромен процент од светската популација. Овие семејства се разделени со поделби што ги знаеме како католици, протестанти, муслимани и Евреи.

„Ние сме заглавени на оваа планета илјадници години и сè што можеме да направиме е да ги повторуваме истите стари стратегии одново и одново“, признава еден од високата хиерархија на овие кланови. Затоа последниве години тие се обидоа со птичји, свински, SARS грип, ебола, сида и другите страдања од пандемија еден по друг да го задржат населението под закана, признава тој.

Ова продолжува барем со шпанската инженерска пандемија од грип од 1918 година, во која загинаа само младите вакцинирани војници.

Доколку не сте го прочитале првиот дел, кликнете тука 

Дали “Окултната Мафија” ќе успее во својот “Нов Светски Поредок”? – прв дел

За друг пример, проверете го документарецот на CиБиЕс – 60 минути за епидемијата на свински грип во 1976 година во САД. Тој се емитувал само еднаш и никогаш повеќе не бил прикажан. Слушајте ги препораките на луѓе кои доживеале парализа на Гилен-Баре поради вакцината против свинскиот грип. Тие ја тужеа американската влада за отштета. 500 случаи на парализата Гилен-Баре, вклучително и 25 смртни случаи – не само поради свински грип – туку како директен резултат на вакцината. Во тоа време, претседателот Гералд Форд, по совет на ЦКЗ, повика на вакцинирање на целото население на Соединетите држави.

Затоа, ве молиме, не дозволувајте им да спроведат (задолжителни) масовни вакцинации под изговор на (лажна) „смртоносна пандемија“, бидејќи тоа ќе доведе до вистинска пандемија.

Да разгледаме подетално што се случува со нивниот финансиски систем. Графиконот подолу покажува што се случува со црвена боја сега, во споредба со она што се случи на претходните пазари на мечки. Јасно е дека ова не е обична финансиска криза.

speed

Овој цитат од Зиро Хеџ илустрира како испари монетарната илузија на ФЕД:

„По лансирањето на најголемиот шок и зачудувачки резервоар за итни случаи во историјата на ФЕД, кој имала за цел да ја врати не само делумната, туку целосната нормалност на пазарите, средствата и финансирањето, фјучрс И-Мини  не само што тие не се повисоки, туку се распаѓаат со ограничување на -5% ”

Изворите на ЦРУ велат дека просечниот Индустриален Дау Джоунс  (индекс) треба да падне на најмалку една третина од својата врвна вредност за да остане во чекор со историските трендови.

Бидејќи САД веќе не примаат бродови полни со вистинска стока во замена за нивните илузорни „пари во сметки“, кои се делумно поддржани заеми за пари „дигитални кредити“, математичката сигурност е дека продавниците ќе бидат испразнети, и големите американски банки ќе пропаднат.

Сега да ги разгледаме постојаните воени тајни на Пентагон и ЦИА. Еве преглед на акција од еден извор на Пентагон:

„Ционистите се наоѓаат на нивните смртни постели откако Харви Вајнштајн бил осуден на 23 години затвор во Њу-Јорк, отворајќи го патот за пресудите во ЛА (Лос Ангелес).

Бидејќи принцот Ендру е поморски офицер, кој му помогна на Џефри Епштајн, но одбива да соработува со МнП и кралицата е заклучена пред замокот Виндзор, кралските фигури во Велика Британија можат да бидат изведени (на суд) од страна на американската војска, бидејќи тие исто така се воени офицери.

Италија е јасно под воена заштита на САД додека земјата е затворена … нејзиниот началник на армијата фатил инфекција со коронавирус, а Ватикан мора да биде ослободен од хомосексуалците, сатанистите и педофилите.

Анти-семејниот, анти-ведскиот Холивуд е нападнат, а тематските паркови на Дизни и кината се затвораат, а филмската продукција е стопирана. Том Хенкс и неговата сопруга се заразени со коронавирусот, Никол Кидман се движи напред и назад, а Стивен Спилберг може да биде изложен за неговите злосторства со деца “.

Уште по шокантно е овој извештај, кој потекнува од ЦИА, исто како што овој блог требало да излезе во живо:

„Утрово во 16:30 часот, на канадскиот премиер Јустин Трудо му било изречено кривично обвинение од страна на Соединетите држави за корпоративни и финансиски злосторства. На сопствениците на медиуми им било наложено да мијат мозок на сите дека Трудо и неговата сопруга биле заразени со коронавирус и тие нема да ја напуштат својата куќа некое време.

Том Хенкс бил уапсен пред 48 часа за педофилија и во моментов е задржан во хотелска соба во Австралија, без да сака да лета назад во Соединетите држави. Следните апсења на славните ќе бидат Селин Дион, Мадона, Чарлс Баркли и Кевин Спејси. Секој ќе бара инфекции со коронавирус. Сите овие т.н. ѕвезди се дел од окултната игра каде преку нивната слава и кареара сублиминално ќе шират токсични порнографски и демонски содржина во подсвеста на младите. Исто така и славниот кошаркар Коби Брајант беше принесен како жртва за Сатурн. Инаку во наредниот текст ќе објаснам подетално околу самиот култ кон Сатурн за да биде сликата појасна.

Доколку не сте го прочитале првиот дел, кликнете тука 

Дали “Окултната Мафија” ќе успее во својот “Нов Светски Поредок”? – прв дел

(продолжува)

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...