Дали “Окултната Мафија” ќе успее во својот “Нов Светски Поредок”? – прв дел

Loading...

Дали “Окултната Мафија” ќе успее во својот “Нов Светски Поредок”? – прв дел

(предупредуваме дека ова е текст кој не е вообичаен, не следи канонско известување и е контроверзен)

Упростувањето често наведува на погрешни заклучоци. Не можеме да гледаме све низ призмата каубојци и индијанци – добри и лоши момци. Ситуацијата е посложена.

Кина не е едноумна Кина, како што Владата во Кина не е едногласен сојузник на Ротшилд. Секаде постојат струи и кланови кои се борат за превласт. И во Русија, САД, Израел и во Кина е така.

Ротшилди ги префрлаат парите последните неколку години во Кина и Индија. Кинескиот претседател е сојузник со Трамп и Путин, а кинескиот премиер е експонент на длабоката држава. Дури и кога нешто ќе изјави “официјална Кина”, прашањето е кој нејзин дел ја дал таа изјава

Во исламскиот свет, Мека за прв пат се затвори во историјата.

Меѓу христијаните, Папата исчезна исто така и кралицата Елизабета исчезна.

Во меѓувреме, Евреите за прв пат се ослободени по 5.780 години, бркајќи го сатанскиот обожавател Бенјамин Нетанјаху од власт.

Причината за овие настани беше одбивањето на кинескиот народ да му оддаде почит на древното “братство на сенките”  и неговите крвни линии на 16 февруари 2020 година. Ова се случи кога кинеските лидери и кажаа на американската корпорација дека нема да испраќаат повеќе физички артикли, освен ако не бидат платени со нешто што всушност постои во реалниот свет. Со други зборови, тие ја разбија илузијата за античката сатанска монетарна магија.

Таканаречената пандемија што се појави беше одмазда, комбинација на биолошко – медиумско и електромагнетно војување против Кина. Иако нападот очигледно предизвика големи жртви во Вухан, тој не успеа да го заплаши или да го натера кинеското обожавање.

Портпаролот на кинеското Министерство за надворешни работи Джао Лицианг јавно праша:

„Кога започна нултиот пациентот во САД? Колку луѓе се заразени? Кои се имињата на болниците? Можеби американската војска ја водела епидемијата во Вухан. Бидете транспарентни! Објавeте ги своите детали! САД ни должат објаснување! “

Она што сега луѓето го очекуваат е очајна битка на древните владејачки крвни линии и следбеници на левиот пат за да ги исплашат луѓето да се вратат во подчинување преку сеење на голем страв. На пример, кога ги погледнав првите 40 приказни во меѓународните извори на вестите од „Редит“ (форум за млади и образовани читатели), 35 од нив беа за таканаречената пандемија.

Еден извор на Пентагон го забележа следново:

„Вонредно долгиот список на славни личности и првите дами (Шпанија, Канада) сите излегоа да соопштат дека наводно го имале вирусот Ковид-19. Толку многу, всушност, е апсолутно смешно, со оглед на тоа што тие никогаш не патуваат по метрото или се мешаат со немилосрдните и бедните. На списокот се вклучени над 157 лица, што не одговара на вистинската статистика на не-познати личности дијагностицирани со него“.

Да паузираме и да размислиме рационално за оваа т.н. пандемија. Секоја година, околу 15 милиони луѓе умираат од респираторни заболувања. Дури и конзервативните проценки велат дека грипот убива повеќе од 300.000 луѓе годишно. А сепак, имаме екстремна хистерија над неколку илјади смртни случаи кај луѓе чија просечна возраст е 80 години.

Она што навистина се случува е бунт на робовите од светска класа против социјалните паразити и управувачки крвни линии што сега систематски ги бараат специјалните сили, според повеќе извори.

Веќе, многу семејства од овие крвни линии се обидуваат да преговараат за условите за нивно пренесување, велат изворите П3 и ОБД. .„Старите црни благородни семејства се подготвени да се предадат“, потврдува Винченцо Мазара од П3. Ротшилди и другите семејства кои се кријат во Швајцарија и Нов Зеланд, исто така, преговараат за трансфер, според изворите на ОБД.

Ние, исто така, слушаме приказни од гностичките Илуминати и П3 Масони за војната која беснеала илјадници години. Се вели дека планетата Земја била ставена во карантин пред илјадници години, откако моќната група:

… избегала на површината и поробила група на луѓе. Според нив, овие битија се споменуваат во Библијата и се олицетворение на Сатаната. Луѓето кои биле поробени се оние што ги нарекуваме Евреи, велат тие. Значи огромен дел од Евреите кои не спаѓаат во високиот ешалон односно не се владеачката левитска каста се само нивни робови и заморчиња кои се хипнотизирани и генетски унаказени од разни инцести, а најважно од се преку самата религиска хипноза што ја пропагира нивната “света” книга Талмудот. Значи не сите Евреи се дел од конспирацијата и се дел од окултната и банкарска мафија – ционистите. Многумина од самите евреи се дури и против Ционизмот на елитата…

(продолжува)

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...