Дали познатите патат да носат брендирана облека?

Loading...
Кој би рекол дека ќе дојде време кога на луѓето ќе им биде поважно што носат на себе отколку во себе. Евтино или скапи. Со или без етикета. Денес е важно да бидеш виден, да бидеш во голема група луѓе, да возиш убав автомобил, и да  носиш брендирана облека. Постојат и оние кои во потрага по внимание на социјалните мрежи, се сликаат со облека од скапи брендови, во скапи автомобили, со чевли и чанти кои не ги поседуваат. Многумина се служат со трикови за другитре да си речат – Еј види оваа богата. И црната кеса за ѓубре на некои жени им стои добро. А на некои жени не им стои ниту најскапата бунда на светот. Токму на оваа тема разговаравме со нашите јавни личности. Ги прашавме – Дали патат да носат брендирана облека, истражуваше естрадниот магазин Бекстејџ
Без разлика дали носите скапа или пак евтина облека, она што го имате на себе има моќ да го каже и она за што не зборувате. добро би било да застанеме и да се освестиме за реалноста и да го промениме она што не ни се допаѓа.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...