Дамките од бигор на славините можете да ги исчистите со хартија за печење

Трикот за чистење кој стана хит на TikTok изненади многумина и открива дека дамките од бигор на чешмите можете да ги исчистите со помош на хартија за печење.

Социјалните медиуми, а особено TikTok, можат да бидат одличен извор на совети и трикови кои ќе ви помогнат да го исчистите вашиот дом. Еден од најновите трикови што брзо стана популарен на TikTok е оној што сугерира користење на хартија за печење за отстранување на дамките од бигор од славините.
Едно од најгледаните видеа е она на Сидни Раз, тиктокер, кој вели дека ова е нешто што не го знаел додека не наполнил 30 години. Решил да го испроба трикот и да сними ако успее. Беше воодушевен од исходот, а трикот резултираше со неверојатно сјајна чешма.

Други тиктокери одлучија да го испробаат истиот трик со кој се препорачува користење хартија за печење на славините и беа шокирани од резултатите, со оглед на тоа колку може да бидат тврдоглави дамките од бигор.
Во коментарите, други препорачаа други методи, како на пример користење само сува крпа. Имаа и други трикови за други површини, а на пример се препорачува филтер за кафе за отстранување на дамки од прозорци и огледала.

Пронајдете не на следниве мрежи: