ДАНЕЛА АРСОВСКА: Водовод е политички блокиран, синдикатот штити неработници кои земаат и по 60.000 плата

ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА ДАНЕЛА АРСОВСКА само што имаше прес конференција на која објасни што навистина се случува во ВОДОВОД и КАНАЛИЗАЦИЈА. Таа беше жестока и објави фрапантни податоци дека распоредените кои се предмет на закана на синдикатите имале и по над 60.000 денари плата. Истата плата не им е намалена туку биле распоредени да работат нешто за таа плата…

ДАНАЛА АРСОВСКА: Водовод е политички блокиран, синдикатот штити неработници кои земаат и по 60.000 плата

Данела Арсовска побара од соодветните институции да се спречи овој обид за „терористичка закана“ против скопјани. Во видеото подолу ќе ги видите сите детали:

Данела Арсовска најави дека неработниците повеќе нема да можат да земаат плата без да работат!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.