Дара Бубамара си купи нов „бесен ѕвер“- задоволството го плати 150 илјади евра

Популарната српска пејачка Дара Бубамара (43) се поднови со луксузен автомобил и се пофали на своите следбеници на Инстаграм.
Како што напиша пејачката, белиот „Мерцедес“ си го купила сама и за него одвоила цело богатство.
Цената на „бесниот ѕвер“ на пазарот се движи околу 150 илјади евра.


– Мојот автомобил доаѓа- Дара ги извести своите следбеници не можејќи да ја сокрие радоста и возбудата.


„Почнав од нула“, напишала пејачката за снимката каде го изнесува автомобилот од салонот.
Бубамара на социјалните мрежи сподели и како изгледа внатрешноста на скапата машина.
– Каков звук! Многу јак автомобил за мене јака- напиша Дара доплнувајќи со молња емотикони.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.