Дара си го „расипа“ синот: За неговиот 11-ти роденден му купи подарок вреден 150 илјади евра и тоа во време на коронавирус

Фолк пејачката Дара Бубамара за роденденот на нејзиниот син Константин му подарила ни повеќе ни помалку туку стан.

Како што пренесуваат српските медиуми пејачката за неговиот 11 роденден капарисала стан во Нови Сад вреден 150 илјади евра.

 

View this post on Instagram

 

Proslava Kostinog 11. rođendana za društvo zbog raspusta, (2.1. je dan rođenja, nastavak slavlja u Parizu)🍰🎂🥂

A post shared by Dara Bubamara (@darabubamara_official) on


-Кога во декември го славеа неговиот 11 роденден таа му ветила дека на лето ќе му купи стан, вели извор близок до пејачката.

 

View this post on Instagram

 

Sedimo kod kuće🏡🤣ubijamo dosadu😂😂💪

A post shared by Dara Bubamara (@darabubamara_official) on


Тој додава дека таа гледала повеќе станови во изградба, а нејзиниот син го одбрал тој во центарот на градот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.