Дарко Лазиќ го убеди да прави операција како него за да ослабе, но не издржа- пејачот со солзи откри детали од семејната трагедија!

Loading...

Српскиот пејач Дарко Лазиќ денеска го живее најтешкиот ден во својот живот по сообраќајната несреќа.
Неговиот татко Милан Лазиќ почина како последица од операција за стеснување на желудникот.
Тој како што пишуваат српските медиуми неодамна бил на операција се со цел да ослабе како својот син, но работата започнала да се комплицира, за да на крајот заврши фатално.
Пејачот низ солзи и гушење за српски Блиц изјавил:
„Точно е, не издржа. Се од себе дадовме“.
Неговиот татко инаку не ја издржа истата операција која ја имаше Лазиќ на почетокот на оваа година.
-Тешко беше да се спаси, ситуацијата беше многу лоша. Ни докторите веќе не знаеја што ни говорат. Беше здрав човек, се надевавме дека ќе има долг живот, раскажува низ солзи пејачот.

loading...