Дарко Лазиќ повторно на операција: Еве каква операција сега ќе прави

Loading...

Пејачот Дарко Лазиќ ослабе 70 килограмми откако пред осум месеци со операција си го намали желудникот, а сега повторно оди под нож, бидејќи сака да го симне вишокот кожа.
Фолкерот закажал хирушка интервенција за есен, кога лекарите треба да му го отстранат вишокот кожа, што остана откако драстично ослабе.


-На Дарко му виси кожата и тоа му пречи, па реши да се затегне. Замислете колку кожа останала на некој кој имал 142, а сега има 72 килограми?!Успеа да стигне до посакуваната килажа, а со операцијата ќе има тело како манекен.

loading...