Дарко Лазиќ полека се враќа во нормала: Пејачот ослабел 15 кг. за наполни 10 дена

Loading...

Познатиот Дарко Лазиќ фановите го критикуваа поради вишокот на килограми, но сега самиот се пофали дека изгубил повеќе од 15 килограми за неполни 10 дена и нема намера тука да застане.
Пејачот се чувствува како да му паднал товарот, за што отворено зборуваше.
„Супер ми е… Беше малку тешко првите 5 – 6 дена, но сега е добро. Заедно со диетата мора да се има физичка активност што јас, за жал, не можев да ја имам бидејќи колкот почна да страда заради тежината“ – вели задоволно Дарко и продолжува:


„Можев да ослабам на друг начин, но тоа ќе траеше многу подолго“ – објасни пејачот, кој отиде на операција за намалување на желудникот.
„Не сакав да страдам повеќе бидејќи сакам што побрзо да започнам да се движам нормално, да одам, да шетам и сега се стремам кон тоа.


Така што ова беше најдоброто решение да се изгуби тежина што е можно поскоро“ – заклучи Дарко.

loading...