Дарко Лазиќ со проблеми: Пејачот заминува на операција бидејќи здравјето му е загрозено

Пејачот Дарко Лазиќ успешно се опоравува од страшната сообраќајна несреќа која ја имаше во октомври минатата година.
Со оглед на тоа што тој добил вишок на килограми сериозно размислува покрај сите хирушки интервенции кои ги имаше поради сообраќајната несреќа да направи и еден зафат кој би му го подобрил квалитетот на животот.

 

View this post on Instagram

 

Večeras ???????Ulcinj

A post shared by Darko Lazarovic (@darkolazarovic_official) on


Тој со радост за српските медиуми изјавил дека наскоро целосно ќе се опорави.
-тоа не е уште конечна одлука, зборувам дека тоа би можело да се случи. Не сум се распрашал се уште за доктори, ќе видиме, но во меѓувреме добро тече заздравувањето на ногата. Нормално одам, работам, не можам само да трчам, се надевам дека за година дена тотално оздравам, вели Дарко.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.