Дваесет и седумгодишна жена која е позитивна на коронавирусот вчера се породила на (ГАК) во Скопје

Loading...

Дваесет и седумгодишна жена која е позитивна на коронавирусот вчера се породила на (ГАК) во Скопје

(ГАК) – Гинеколошко-акушерската клиника

Бебето е задржано на клиниката бидејќи е предвреме родено, а мајката е префрлена на Инфективната клиника. И мајката и бебето засега се во стабилна состојба.

Кумановчанката,  била донесена вчера со претходна најава од кумановската болница, по сите протоколи, внесена низ посебен влез и породена во изолирана сала, потврди директорката Викторија Јовановска.

Јовановска изјави дека ГАК  е подготвена да прима родилки со КОРОНАВИРУСОТ, имаат изолирана родилна сала, посебен влез  и изолиран дел за нив за да се заштитат сите останати пациентки.

ДЕНЕШЕН ИЗБОР НА УРЕДНИКОТ НА ДОПОЛНИТЕЛНИ ТЕКСТОВИ:

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!! клик на сликата 

СЛУШАЈТЕ СИ МУЗИКА ДОДЕКА ЧИТАТЕ ВЕСТИ: 

Радио станици на Пулс24

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...