Двајца Македонци исчезнаа во водите на Халкидики

Двајва Македонци исчезнаа во водите на Халкидики. Локалните медиуми јавија дека е во тек голема спасувачка мисија.

Фото: Јутјуб видео од потрагата

Во спасувачката акција ангажирани се хеликоптери и три брода на крајбрежната стража. Во ова подрачје дува силен ветер.

Всушност тројца наши сограѓани скокнале во немирните води но еден од нив е пронајден и пренесен во болница. Пи другите сеуште се трага. Но немирните води е тешко да се совладаат.

Двајва Македонци исчезнаа во водите на Халкидики

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.