Двајца арачиновци приведени, сакале да прегазат полицаец

Loading...

Двајца арачиновци приведени, сакале да прегазат полицаец

Со кола се обидела да прегазат полициски службеник и потоа побегнале.

Подоцна се откриени во Никуштак и лишени од слобода.

На 19.09.2020 околу 22.30 часот во с.Никуштак, општина Липково, полициски службеници ги лишиле од слобода И.С.(48) и Б.С.(23), двајцата од с.Арачиново, затоа што околу 20.30 часот на бул.„Трета македонска ударна бригада“ во Куманово одбиле да се легитимираат и со возило се обиделе да удрат полициски службеник, кој извршувал службени дејствија.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...