Двајца гостиварци фатени со марихуана на наплатна рампа “Гостивар“

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.И.(24) и Ф.Ј.(24), двајцата од Гостивар поради “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги и психотропни супстанци и прекурзори“.
Во 17:05 часот на автопатот Скопје – Тетово, на наплатна станица „Гостивар“, од страна на полициски службеници при преглед на патничко моторно возило управувано од второпријавениот, била пронајдена марихуана, која тој претходно ја набавил од првопријавениот.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.