Двајца загинати и еден повреден при пукање во Кентаки колеџот

Loading...

Вооружен напаѓач пукал од возило каде загинаа две лица, а повреден е еден малолетник на паркингот на Кентаки колеџот.
Кампусот бил заклучен повеќе од еден час, додека полицијата пребарувала две згради заради опасност, соопштила полицијата на прес-конференција.
За време на пукањето во кампусот имало преку 30 студенти. Полицијата верува дека убиството е резултат на меѓусебен спор. Не се знае точно односот меѓу жртвите и напаѓачот.Вооружен напаѓач пукал од возило каде загинаа две лица, а повреден е еден

loading...
Loading...