Двајце претепале Скопјанец во Центарот на градот

И денски веќе не е сигурно во центарот на Скопје. Еве што вели полицискиот билтен:

М.Н. (32) од Скопје пријавил вчера во Полициската станица Центар дека бил физички нападнат околу 17 часот во Центар.

По претходно недоразбирање во сообраќајот, М.Н. бил нападнат од две лица, Џ.Л. (27) и А.Ш. (27).

Се работи на расчистување на случајот.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.