Два начина да го вовлечете горниот дел од облеката во панталони или сукња, а да изгледа совршено

Во последно време на социјалните мрежи можете да најдете разни, но многу корисни трикови кога е модата во прашање.
И додека новите модни стилови немилосрдно се менуваат, има некои трикови кои добро ни доаѓаат без разлика што е моментално актуелно, а еден од нив е начинот на кој горниот дел од стајлингот успешно се вметнува во панталони или здолништа, за беспрекорни резултати.
На TikToker-ите не им недостасуваат иновации кога е модата во прашање, па затоа ги откриваат своите тајни за да постигнат совршен впечаток на внимателен стајлинг.
Преголемите топови, како што се џемпери или кошули, може да изгледаат особено убаво ако се напикаат во избраниот модел на панталони или здолниште, а за да го подобрите стајлингот, треба да додадете доволно долга лента за да ја врзете околу вашата избрана половина.
Кога ќе го направите тоа, повлечете го горниот дел за да го подигнете долниот дел за скратен ефект, како да е всушност сместен во панталони или здолниште.

@hannahwarling save this to try the look with your outfits! ✨👼🏼 — #diytips #diyhack #styletips #girltips #easyhacks #fashionhack #outfitideas #tennisskirt ♬ Upside Down Acoustic ALL TIKTOK MASHUP – JVKE 🌩


Вториот трик забележан на TikTok е особено ефективен кога зборуваме за долга маичка поврзана со тесни најлонки и тесно кожено здолниште. Секое парче сместено во најлоните е исклучително видливо, а за да се избегне горенаведеното потребно е долниот дел од избраната маичка да се завтика и да се навлече во горниот дел од здолништето или панталоните.
Резултатот од овој трик е визуелно потенок струк, а видливите набори на повлечената маичка се сведени на минимум.

@coachsylvie Répondre à @im_siowei ♬ Own Brand Freestyle – FelixThe1st & Dreya Mac

Пронајдете не на следниве мрежи: