Два Сухои – 27 следат белгискиот борбен авион Ф-16 кој лета во близина на границата на Русија во Балтичкото Море (ВИДЕО)

Loading...

Два Сухои – 27 следат белгискиот борбен авион Ф-16 кој лета во близина на границата на Русија во Балтичкото Море (ВИДЕО)

Еден пар руски борбени авиони Су-27 беа пренасочени кон придружба на белгиски воен авион што се приближувал до државната граница. Во петокот руската војска забележала белгиска Ф-16, која се движела кон границата на нацијата над Балтичкото Море.

Два борбени авиони Су-27 кои летале на мисија за обука во областа, веднаш биле испратени да го идентификуваат странскиот авион. Видео од кокпитот од еден од руските авиони покажува како Су-27 се маневрирале во близина на белгискиот авион сè додека не бил испратен од границата на земјата.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...