ДВЕ ДЕВОЈКИ СЕ СТЕПАА ЗА PLAYSTATION 5: Ова го нема ниту во Mortal Kombat, брутална борба и удари со нога по главата (ВИДЕО)!

Недостатокот на конзоли од најновата генерација предизвикува најлошо кај луѓето.

Така, во претходните недели можевме да видиме бројни измами, грабежи, бизарни вести, а сега е време за борба, сето тоа поради конзолата PlayStation 5.

Бидејќи голем број луѓе ги купија сите конзоли PS5 и Xbox Series X, многу обожаватели на видео игри се принудени да купуваат нов хардвер преку реклами по три пати поголема од цената или да чекаат за пополнување на залихите, па ако имаат среќа да бидат најстари агилни кога купуваат истото во продавниците.

Побарувачката е огромна за овие два система, иако сè уште нема ексклузивни игри за кои можете да ја оправдате набавката, но тоа не ги спречува луѓето буквално да се борат за конзолата. После многу измами на Интернет, можеби е најреално дека треба да го победите последниот „главен“ (последниот лик што треба да го победите за да ја завршите играта) за да го „отклучите“ новиот систем на видео игри.

Колку и да звучи банално, уште побанално е што две жени во Северна Каролина се степале во продавницата на Walmart околу конзолата PlayStation 5. Видеото од нивната борба стана вирално многу брзо. Клипот започнува со жена со долги плетенки што и викаат на друга жена со црна хауба: „Што ќе ми направиш?“. Забележете дека изоставивме пцуење. Наскоро тие зборови и дојдоа на главата, и судејќи според коментарите кои велат дека го започнала инцидентот, си го добила заслуженото и ни се чини многу повеќе!

Откако две лица се обиделе да интервенираат, се чини дека само ги запалиле престрелките и набргу започнала тепачка. Собраната толпа гледаше, снимаше и навиваше. И двајцата завршија на подот, но девојката во црниот дуксер беше подобро подготвена, бидејќи ги соблече потпетиците, а наскоро стана и ја удри девојчето со плетенките неколку пати по главата.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.