Деветгодишно девојче од Мексико роди бебе

Loading...

Надлежните од Мексико Сити соопштија дека деветгодишно девојче се породило, а полицијата во западниот дел од земјата го бара таткото, 17-годишно момче.

Портпаролот на полицијата Лино Гонзалес, вели дека женско бебе е родено минатата недела во болницата во Гвадалахара. Според него, и девојчето и бебето се добри.
 Семејството ја алармирало полицијата минатата недела, дека откако бебето е родено, таткото не е појавен во маалото, каде живеат и тие.
 Ако се докаже дека тој е таткото на бебето, ќе се соочи со тужба за сексуално злоставување.
 Гонзалес вели дека девојчето рекло, оти тинејџерот е нејзино момче.
Макфакс
Надлежните од Мексико Сити соопштија дека деветгодишно девојче се породило, а полицијата во западниот дел од земјата го бар

loading...
Loading...