ДЕВОЈКАТА НА МБАПЕ БИЛА МАШКО: Сменила пол на 16 години, нивната врска опстанала и на Мундијалот!

Килијан Мбапе, фудбалската ѕвезда на ПСЖ, наводно е во врска со познатата манекенка и трансродова личност Инес Рау, пишуваат европските медиуми.

Според информациите кои ги објави познатиот спортски весник „Коријере дело спорт“, аферата трае веќе неколку месеци. Во мај парот беше забележан на Канскиот филмски фестивал, а потоа папараците го открија 32-годишниот Рау на јахтата на 23-годишниот фудбалер. Килијан Мбапе е среќен, но не сака да коментира што пишуваат медиумите.

Рау беше подложен на операција за промена на полот кога имал 16 години. Таа е првата трансродова манекенка која се појавила на насловната страница на Плејб

Родена е во Париз во муслиманско семејство, од татко мигрант од Алжир и мајка со француско-мароканско потекло. Нејзиниот трансродов идентитет го открила дури на 24 годин

Инес Рау почнала да танцува за диџеи на Ибица кога се спријателила со Дејвид Гета. Во 2013 година, на 23-годишна возраст, таа позираше гола за прв пат со Тајсон Бекфорд за публикација во OOB, француски луксузен магазин.

Во мај 2014 година, таа го направи своето прво појавување во „АЗ издание“ на Плејбој во филм со наслов „Еволуција“ чија цел беше да го прикаже растечкото прифаќање на родовите идентитети. Откако се појавуваше во списанија, Рау работеше како модел за познати дизајнери како Никол Милер и Алексис Битар. Таа се појави и во „Вог Италија“ во кампања за „Балмен“.

Пред Килијан Мбапе , Инес Рау неколку години беше во емотивна врска со колегата и познат актер Стив Гентис.

Пронајдете не на следниве мрежи: