ДЕВОЈКА ПАДНА ОД ТРЕТИ КАТ: Се обидувала да се спушти со чаршав преку терасата

За среќа, таа останала само со повреди и пренесена во Центарот за итни случаи во Ниш.

Една девојка (29) од Ниш е сериозно повредена откако паднала од третиот кат од зграда на улицата Књажевачка.

Како што неофицијално пренесува Курир.рс, девојчето, кое инаку има здравствени проблеми, останало сама дома, бидејќи нејзината мајка и брат отишле на гробиштата. Во еден момент, таа се обидела да се спушти со помош на чаршав преку терасата, но паднала и претрпела, како што дознаваме, тешки телесни повреди.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.