Девојки, не се залажувајте од Инстаграм: Вака навистина изгледа женското тело

Австралиската дизајнерка на бикини, Карина Ирби, на својот Инстаграм профил објавила интересна видео снимка во која покажува дека никој не може да биде совршен во живо и на фотографии.

27-годишната Австралијанка објавила видео кое им помогнало на многу девојки да сфатат дека реалноста е поинаква од социјалните мрежи.

Со тоа Карина споделила сопствена фотографија од плажа и покажала како навистина изгледа уредувањето на ваквите фотографии на Инстаграм.


“Што се случува офлајн? Кога ја изгубивме самодовербата? Кога бевме млади, не нѝ беше важно како изгледаме, а воопшто не се споредувавме со девојките во нашето опкружување. Дали е до социјалните мрежи, филмовите и Холивуд … нешто се промени и одеднаш започнавме да се споредуваме со другите и да се стремиме кон нешто што не сме”, напишала Ирби во својата објава.
Со оваа видео снимка, таа охрабрила повеќе од 840 илјади следбеници да ја надминат несигурноста, а тоа е нешто што им го порачува на сите жени.

Loading...