ДЕВОЈКИ ОВА СЕ РАБОТИ КОИ ТРЕБА ДА ГИ ЗНАЕТЕ ЗА МАЖИТЕ

Loading...

Секако, не се сите мажи исти, но со подолу наведените работи веројатно е дека голем процент би се согласиле дека се точни. Дури и оние кои не…

…сакаат да признаат дека спаѓаат во групата мажи кои се меѓусебно исти.

Девојки ова се работи кои треба да ги знаете:

1. Во шорц и патики за трчање сте му секси. И тесната памучна маичка му се допаѓа!

2. Голото рамо е неодоливо. 

3. Ако мислите дека вози пребрзо, тек кога не сте со него можете ли да замислите? 

4. Ако си заинтересирана, немој да глумиш недостижна. 

5. За него шопингот е обврска, не активност. 

6. Ако нешто погреши – слободно кажи му, но само еднаш.

7. Сака тебе да ти биде згоден, не на другарка ти или колешката.

8. Не плашете се да ја тргнете шминката. Природниот изглед е сексипилен.

9. И тој сака да се гушка и да се држи за рака. И не мора тоа секогаш да води кон секс.

10. Мисли дека многу лошо глумите.

11. Ако понуди помош додека се спремате, тоа значи дека доцните.

12. Сака да ве покажува и се гордее со вас пред другите.

13. Сака кратки сукњи.

14. Сака жени што пијат пиво. Уште и ако гледаат фудбал…

15. Добра во кревет за него значи ентузијазам, смисла за хумор и трпение.

16. Секој пат кога ќе му зготвите нешто тој е среќен.

17. Ако го насмеете, секогаш ќе сака да ви биде во близина.

18. Мрази кога зборувате за бившиот дури и ако тој ве прашал.

19. Сака кога се дружите со неговото друштво.

20. Ако навистина му се допаѓате, ќе ги игнорира вашите негативни карактеристики.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...