Девојче (8) починало за време за лет: Авионот итно бил принуден да се пренасочи, на детето одненадеж му се слошило!

8-годишното девојче било прогласено за мртво откако му се слошило, поради што летот за Чикаго бил пренасочен кон Пеорија во четвртокот наутро по локално време.Властите на округот Пеорија го идентификуваа детето како Сидни Вестон од Мисури.Таа наводно патувала со семејството на одмор кога одеднаш и’ се слошило, а потоа не реагирала за време на летот.Семејството на детето веднаш го известило персоналот за нејзината состојба, а тие потоа почнале да ја лекуваат, соопштија властите.Кога авионот слетал во Сиднеј, девојчето веќе не дишело и немало пулс.Брзата помош веднаш почнала да пружи помош, а девојчето било префрлено во блиската болница.И покрај напорите на лекарите и реанимацијата, кај осумгодишното девојче била констатирана смрт, а била закажана и обдукција.

Пронајдете не на следниве мрежи: