Делавер одобри геј бракови

Loading...

Делавер стана 11-та американска сојузна држава која добри брак меѓу хомосексуалците, пренесе во средата Асошиејтед прес.Гувернерот на Делавер, Џек Маркел го потпиша законот кој претходно го одобри Сенатот.„Сметам дека тоа е вистинска работа за Делавер“, рече Маркел додека се сликаше со приврзениците.Сојузната држава Минесота се подготвува да стане 12 -тата држава која ќе донесе ваков закон.
МакфаксДелавер стана 11-та американска сојузна држава која добри брак меѓу хомосексуалците, пренесе во средата Асошиејтед пре

loading...
Loading...