Деликатес: Похован кашкавал во кори за пита

Loading...

Деликатес: Похован кашкавал во кори за пита

Направете вкусен домашен похован кашкавал во кори за пита.
СОСТОЈКИ:
12 еднакви парчиња кашкавал
2-3 јајца
1 пакување кори за пита и масло
ПОДГОТОВКА:
Се замотува секое парче кашкавал во кора за пита, се става во матени јајца и се пржи на загреано масло.
Супер се со туна или зелена салата.

loading...