Деликатес: Похован кашкавал во кори за пита

Деликатес: Похован кашкавал во кори за пита

Направете вкусен домашен похован кашкавал во кори за пита.
СОСТОЈКИ:
12 еднакви парчиња кашкавал
2-3 јајца
1 пакување кори за пита и масло
ПОДГОТОВКА:
Се замотува секое парче кашкавал во кора за пита, се става во матени јајца и се пржи на загреано масло.
Супер се со туна или зелена салата.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.